PASAULES ZAĻĀS BŪVNIECĪBAS PADOME (WGBC) 

Kopš 2012. gada Latvijas Ilgtspējīga būvniecības padome (LIBP) ir  Pasaules Zaļās Būvniecības Padomes (WGBC) biedrs. WGBC pārstāvētas 90 nacionālās zaļās jeb ilgtspējīgas būvniecības padomes ar vairāk kā 5000 biedriem 5 kontinentos. 

Pasaules zaļās būvniecības padome pazīstama kā World Green Building Council (WorldGBC). Pašlaik tā darbojas kā platforma zaļo padomju efektīvākai darbībai reģionālajā un pasaules līmenī. 

Padomei ir arvien lielāka ietekme būvniecības politikas veidošanā visā pasaulē. Ietekme tiek panākta, biedriem izstrādājot kopēju stratēģiju ilgtspējīgas būvniecības veicināšanā savā valstī, daloties pieredzē, kā arī “WorldGBC” līdzdarbībā starptautiskās ar būvniecības attīstību saistītās programmās un organizācijās. 

Darbības mērķtiecīguma nolūkos “WorldGBC” ir pieci reģionālie tīkli, tādējādi dodot iespēju pirmām kārtām iesaistīties reģionāli aktuālo problēmu risināšanā – tīkli Āfrikā, Amerikā, Āzijā, Eiropā, kā arī atsevišķs tīkls Austrumāfrikas.

Eiropas tīkls

“WorldGBC” Eiropas tīklā uz 2012. gadu bija pārstāvētas 20 no 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm. “WorldGBC” Eiropas tīkla pašreizējās prioritārās darbības jomas saistītas ar ilgtspējīgas būvniecības potenciāla aktivizēšanu, vienlaikus realizējot lokālas sociāli ekonomiskās problēmas – tādas kā zemu izmaksu mājokļi, enerģijas drošība un darbavietu radīšana. 

 

WGBC ziņu lapas (ENG)

www.worldgbc.org